Rewolucje Serwerowe

Drodzy gracze, mamy dla was bardzo ważne ogłoszenie dotyczące serwerów Energic. Po długim namyśle, nasz zespół postanowił wprowadzić ogromne i istotne zmiany dla naszej sieci. Poniżej przedstawimy opis prac które wykonamy oraz wytłumaczenie jaki jest tego cel i dlaczego zmiany są konieczne.

Serwer Energic działa bez przerwy już ponad półtora roku. Mieliśmy lepsze i gorsze momenty, jednak nadal wytrwale go dla was prowadzimy. Przeprowadzaliśmy już różnego typu modyfikacje. Dodawaliśmy różne nowości, usuwaliśmy część starszych rzeczy, rozbudowaliśmy pojedynczy serwer o sieć… Nie były to zwykle żadne drastyczne zmiany, więc wszyscy szybko przechodzili do porządku dziennego.

Tym razem planujemy jednak coś o wiele większego i doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie każdemu może się to spodobać. Naszym celem jest jednak zapewnienie wam jeszcze lepszej rozgrywki. Przede wszystkim chcemy ułatwić grę poprzez rozdzielenie trybów osobom które są nowe na naszych serwerach oraz wprowadzić całkowicie nowe wyzwania dla naszych stałych bywalców. Po długiej obserwacji zauważyliśmy, że część osób przybywających na serwer gubi się w mnogości możliwości jakie dajemy, a starsi gracze osiągnęli już w większości wszystko to, co chcieli. Czytaliśmy również dokładnie wszelkie uwagi i sugestie, które nam nadsyłaliście i wyciągnęliśmy z nich różne wnioski. Z tego powodu postanowiliśmy omówić co możemy zrobić, aby ponownie ożywić Energic.

Poniżej przedstawiamy nasz plan działania na najbliższy czas:

Nowy serwer Energic Frakcje (survival/frakcje-PvP/RPG)

Nowy serwer początkowo w zamyśle miał mieć całkowicie inny tryb, jednak zdecydowaliśmy się zrobić na nim survival + frakcje (PvP) z elementami RPG. Działać będzie na wersji 1.13.2, dzięki czemu będziecie mogli w końcu skorzystać z nowszych możliwości Minecrafta. Jednocześnie gildie i otwarta mapa z PvP zostaną usunięte z serwera City o czym opowiemy w kolejnej części naszej rozpiski.

Co będzie zawierał nowy serwer?

 • kilkumiesięczne edycje
 • otwarta mapa frakcyjna (PvP) z nowym systemem gildii
 • system McMMO udostępniający nowe umiejętności
 • różnego typu rankingi (głównie gildyjne/PvP)
 • całkowicie nowy system łowienia ryb wymagający odrobiny wprawy
 • nowe moby oraz bossy zapewniające większe wyzwanie na survivalu
 • nowe przedmioty (w tym crafting Emeraldowych Setów)
 • niestandardowe enchanty (znane już z serwera City)
 • dom aukcyjny oraz system wymiany między graczami
 • system osiągnięć z rankingiem oraz nagrodami
 • system petów z własnymi umiejętnościami
 • pomniejsze udogodnienia związane z rozgrywką

Zmiany dotyczące serwera Energic City

Serwer City zostanie zmieniony częściowo pod kątem trybów, ale przede wszystkim wykonamy na nim gruntowne czyszczenie, co można ująć jako nową edycję. Skłonił nas do tego nieczysty system gry, który niekoniecznie ze sobą współgra oraz brak balansu między nowymi i starymi graczami przez różnego typu błędy które wystąpiły wcześniej oraz bardzo długi czas istnienia serwera bez żadnych edycji. Otrzymywaliśmy wiele zażaleń odnośnie braku sensu gildii, poprzez krycie wszystkiego na działkach. Zgadzamy się z tym, dlatego też frakcje zostaną z niego usunięte i przeniesione na osobny podserwer. Widzimy również, że ekonomia jest obecnie w opłakanym stanie przez nadużycia i niedopatrzenia, które zostały na szczęście już naprawione. To wszystko pchnęło nas do pomysłu resetu kont graczy. Każdy rozpocznie swoją przygodę od nowa, a my postaramy się zapewnić przy tym nowe cele do osiągnięcia.

Sam tryb również nieznacznie się zmieni. Chcemy, aby City było bardziej kojarzone z Freebuildem oraz RealLife. Obecny system darmowych działek na osobnej mapie zostanie zmieniony na możliwość tworzenia własnych cuboidów na survivalu. Działki w obecnej wersji zostaną dodane jako dzielnice na głównej mapie, gdzie każdy będzie mógł zakupić własną za zarobione pieniądze, aby ożywić bardziej miasto – czy nie chcielibyście idąc uliczkami miasteczka spotkać w końcu innych graczy? 🙂 Ten system zostanie jeszcze dalej omawiany i z chęcią usłyszymy również wasze opinie na ten temat.

Jakie zmiany zostaną wprowadzone na City?

 • reset kont/działek/mieszkań/boxów
 • usunięcie systemu gildii
 • usunięcie mapy surowcowej
 • usunięcie mapy działkowej
 • reset mapy survival z jednoczesnym wprowadzeniem systemu tworzenia własnych cuboidów
 • dodanie na głównej mapie dzielnic z działkami do zakupienia za zarobione pieniądze
 • w dalszych pracach przewidujemy również wprowadzenie pomniejszych udogodnień związanych z trybem RealLife

Zmiany dotyczące całej sieci

Mamy również parę pomysłów dotyczących wszystkich serwerów (również ewentualnych nowych). Przedstawiamy je poniżej:

 • wprowadzenie systemu referowania przyjaciół (otrzymywanie drobnych upominków za zapraszanie nowych graczy na serwer)
 • wprowadzenie systemu nagród za dzienne logowania
 • zmiana systemu zakupów w Itemshopie:
  • usunięcie możliwości bezpośredniego kupna rang/pakietów
  • wprowadzenie nowej waluty międzyserwerowej do kupienia w Itemshopie, która dałaby możliwość zakupu rang/pakietów bezpośrednio na serwerach. Dzięki temu otrzymacie możliwość jednorazowego zakupu waluty, którą będziecie mogli wydać według własnego uznania na różnych serwerach (przykładowo kupując 100pkt i wydając 50 na City oraz 50 na Frakcjach) lub wymienić się nią z innymi graczami. Dzięki takiemu systemowi my zyskujemy również możliwość nagradzania was ową walutą w różnego typu eventach. 🙂

Wszystkie powyżej opisane zmiany mają na celu lepsze rozdzielenie trybów serwerowych dzięki czemu przestaną ze sobą kolidować. Gracze którzy chcą w spokoju budować i eksplorować świat znajdą swój kątek na City, a osoby szukające adrenaliny otrzymają własny serwer do ustawek i wojen. 🙂

Modyfikacje planowane są na ten i przyszły miesiąc. W pierwszej kolejności chcemy ukończyć nowy serwer. Po jego otwarciu, serwer City zostanie zamknięty na czas naszych prac. Będzie można wtedy korzystać z serwera Frakcyjnego oraz Creative. Postaramy się również w tamtym czasie o otworzenie nowego Eventu Budowlanego, abyście mieli więcej zajęć oczekując na koniec rewolucji 🙂

Dodatkowo planujemy wyczyszczenie kont z kar otrzymanych na serwerze, łącznie z odbanowaniem kont uprzednio zbanowanych (z wyjątkiem najcięższych przewinień).

O dokładnej dacie otwarcia Energic Frakcje oraz ewentualnych dalszych zmianach zostaniecie poinformowani niebawem.

3 thoughts on “Rewolucje Serwerowe

 1. Po części super pomysł, szkoda tych działek.. większość serwerów z dużą aktywnością posiada owe działki, będą do kupienia, super.. lecz nie wiadomo czy to będzie to samo. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *