Otwarcie nowej edycji Energic City

Pragniemy ogłosić oficjalną datę otwarcia nowej edycji Energic City!
Serwer będzie dla was dostępny już w piątek 29.11.2019r. o godzinie 16:00!

Po miesiącu prac związanych ze zmianami wprowadzanymi na podserwerze City, jesteśmy gotowi, aby Wam go udostępnić. Jak obiecaliśmy, po otwarciu dostępne będą zaległe Eventy (Jesienny oraz Halloween), abyście mogli już na starcie zdobyć masę przydatnych przedmiotów. O terminach oraz zasadach powyższych zabaw poinformujemy jutro w osobnym poście.

Czego możecie oczekiwać po odświeżonym serwerze? Przede wszystkim również tutaj postanowiliśmy iść z duchem czasu i zmieniliśmy wersję na 1.13.2. Jeśli ktoś z Was ma problemy z jej instalacją, polecamy zajrzeć do naszej sekcji z poradnikami, gdzie krok po kroku opisaliśmy jak ją pobrać.

Jak już wiecie, usunięty został system gildyjny. Na jego miejsce trafia system grup. Każdy gracz będzie mógł założyć własne Party, aby móc grać ze znajomymi. Zamiast claimów gildyjnych, w prosty sposób będzie można zająć swój kawałek ziemi na otwartej mapie survivalowej. Tak jak w systemie działek, można do Cuboidów dodawać swoich przyjaciół, aby wspólnie budować.

Kolejnymi nowościami dla Was, które zwiększą realizm serwera oraz pomogą lepiej wczuć się w miejski klimat będą:

 • karta postaci – coś dla osób, które lubią bawić się w RolePlay, każdy gracz będzie mógł wykreować własną postać na serwerze poprzez wprowadzenie do karty postaci kilku różnych informacji tj. imię, wiek, zawód czy zainteresowania
 • system pragnienia – prócz potrzeby zjedzenia od czasu do czasu kawałka steku, trzeba będzie nawadniać się wodą
 • system chorób – nikt nie lubi chorować prawda? Od teraz trzeba będzie zadbać o siebie, ubierając się adekwatnie do klimatu w jakim się znajdujemy, pić przegotowaną wodę oraz uważać na wilki! Leczenie odbywać się będzie poprzez własnoręcznie wyrabiane leki bądź wizytę u lekarza.
 • muzyka serwerowa – za pośrednictwem naszego radia (dostępnego pod komendą, a łączącego się poprzez przeglądarkę), będziecie mogli przy akompaniamencie różnego typu muzyki eksplorować regiony naszego miasta.
 • bank – na serwerze dostępny będzie bank, gdzie będziecie mogli wpłacać oraz wypłacać pieniądze oraz przedmioty
 • system wynajmu – bardziej rozbudowany i intuicyjny system wynajmowania mieszkań. Od teraz będzie można wynająć nawet całe domy! Estetyczne menu pozwoli również na łatwiejsze zarządzanie wynajętym obszarem.
 • system łowienia – niestety z przyczyn od nas niezależnych musieliśmy zrezygnować z poprzedniej wtyczki do łowienia ryb i konkursów z nim związanych, jednak gwarantujemy, że nowy sposób przypadnie wam do gustu. Część z was na pewno miała już z nim styczność na serwerze Frakcje. Łowienie będzie teraz wymagało odrobiny manualnej wprawy. Dostępne będą różne przynęty i różne rodzaje ryb występujące w określonych rejonach, a odblokowywane poprzez osiąganie kolejnych poziomów Wędkarstwa.
 • alkohole – widzieliśmy jak bardzo podobała wam się zabawa w serwerowym barze, dlatego postanowiliśmy nieco rozbudować ten element rozgrywki. Nie myśleliście kiedyś nad własną produkcją napojów wyskokowych? Teraz będziecie mogli to zrealizować. Prócz tego picie alkoholi różnych jakości wpływać będzie na wasze samopoczucie. Chyba nie obędzie się bez kaca!
 • Pety – każdy uwielbia zwierzaczki i chciałby mieć swojego towarzysza, nieprawdaż? Pety będą elementem czysto kosmetycznym, dostępnym w pewnej części dla każdego gracza. Większy wybór dostępny będzie do zakupienia za walutę EWP.
 • odświeżone sklepy – realizując starsze sugestie dotyczące kupna oraz sprzedaży przedmiotów, postanowiliśmy zmienić formę sklepów serwerowych, która umożliwi wam teraz kupno/sprzedaż przedmiotów w różnych ilościach za pośrednictwem handlarzy dostępnych na serwerze.
 • odświeżone parkoury – tutaj również zrealizowaliśmy sugestie i zmieniliśmy formę przechodzenia parkourów. Prócz możliwości wracania do zapisanych checkpointów, będzie się otrzymywać drobny upominek za każde przejście parkoura.
 • prywatne skrzynie – kolejna z sugestii złożonych na starej wersji City. Zdarzyło Wam się, że kolega bez pytania podebrał coś ze skrzynki? Teraz będziecie mogli tego uniknąć. Przy stawianiu skrzynki/piecyka będzie on przypisywany do danego konta. Oczywiście w razie potrzeby jest możliwość dodania do niej innego gracza.

Wyżej przedstawiliśmy główne elementy, które zmieniły się wraz z nową edycją. W dalszych pracach przewidujemy przede wszystkim wprowadzenie większej ilości kosmetycznych dodatków oraz rozbudowania systemu NPC.

Mamy nadzieję, że City w takiej formie przypadnie wam do gustu i zapewni długie godziny wspaniałej rozgrywki. Jednocześnie liczymy na dalsze sugestie i uwagi z waszej strony, które pomogą nam w dalszym rozwoju serwera. Do zobaczenia na otwarciu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *