Pożegnanie

Witajcie drodzy gracze!

Mamy dla was bardzo ważne i zarazem smutne ogłoszenie.
Po trochę ponad 2 latach działalności sieci Energic, jesteśmy zmuszeni zamknąć nasze serwery. Zamknięcie sieci nastąpi z dniem 10 maja. Do tego czasu można jeszcze pograć z innymi, załapać kontakty do serwerowych kolegów lub zachować parę wspomnień w postaci screenshotów.
Nasz serwer Discorda będzie nadal istniał w obecnej formie (przynajmniej przez jakiś czas), abyście mogli skontaktować się z osobami, z którymi graliście na naszych serwerach oraz wspólnie powspominać czas spędzony na Energicu.

Dlaczego zamykamy?
Będziemy z wami szczerzy. Koszty utrzymania takiej sieci przerastają nasze możliwości finansowe i nawet gdybyśmy chcieli, nie możemy przedłużyć ważności naszych serwerów.
Dodatkowo, jak część z was zauważyła, nasza administracja nie ma już niestety tyle czasu, który mogłaby dla was poświęcić.

Nasze odczucia.
Mimo takiego obrotu spraw, chcielibyśmy wam wszystkim podziękować za wspaniałe 2 lata. Zbudowaliśmy z wami wiele wspomnień, które zostaną z nami nawet mimo braku serwera. Bywały lepsze i gorsze momenty, jednak każde z nich były dla nas swoistą przygodą.
Staraliśmy się zapewnić wam miejsce do miłego spędzania czasu i mamy nadzieję, że Energic podołał temu wyzwaniu. Wasze zadowolenie znacząco motywowało nas do dalszych działań. W ciągu tych 2 lat, zdążyliśmy się również wiele nauczyć, nie tylko w kwestii czysto minecraftowej.
Taka forma pracy była dla nas czystą przyjemnością.

Chciałabym również dodać parę słów jako właścicielka sieci.
Dla mnie zamknięcie Energica również jest przykrym wydarzeniem
Włożyłam w te serwery całe serce i wolny czas, aby zapewnić wam jak najlepsze warunki gry i ciężko mi rozstać się z czymś, co stanowiło spory kawałek mojego życia, jednak jak widać historia lubi się powtarzać. Mimo moich usilnych prób w ostatnich miesiącach do przywrócenia serwerom świetności, nie udało się.
Pragnę podziękować wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu serwera. Przede wszystkim dziękuję mojej niesamowitej grupie administracji oraz architektów, a także świetnemu technikowi. Dzięki ich pomysłom i staraniom, mogliśmy rozwinąć znacznie serwery oraz zapewnić o wiele więcej atrakcji.
Dziękuję również wszystkim osobom, które wspomagały serwer finansowo oraz promowały naszą sieć, zachęcając innych do gry na niej.

Uprzedzając pytania, nie przewiduję raczej ponownego otwarcia Energica. Jak sami widzicie, bardzo ciężko jest utrzymać takie serwery. Prowadzenie serwera wymaga poświęcenia ogromu czasu, którego obecnie nie mam już w takiej ilości jak wcześniej. Przyznam, że jestem też już zmęczona obowiązkami związanymi z takim przedsięwzięciem. Ponadto, możliwości porządnego wypromowania serwera są znikome.

Mamy nadzieję, że miło będziecie wspominać czas spędzony z nami i znajdziecie nowe miejsce, które zapewni wam niesamowitą rozrywkę.
Trzymajcie się ciepło!
– Grupa Energic

2 thoughts on “Pożegnanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *